Soluția de durată pentru fluidizarea traficului rutier pe șoseaua de centură a Bucureștiului este construirea de pasarele, iar statul va aloca în acest sens bani din buget dacă lucrările nu pot fi finanțate din fonduri europene, în 2014-2015, a declarat premierul Victor Ponta."O soluție de durată pentru centură nu poate fi decât construirea de pasarele, poduri, și să punem, în 2014-2015, dacă nu există finanțări europene, să punem din bugetul nostru", a spus Ponta, în ședința de guvern.
El a anunțat că se va afla, joi, pe centura Capitalei, alături de primarul general al Bucureștiului și de președintele Consiliului Județean Ilfov, pentru a găsi soluții privind fluidizarea traficului.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu