miercuri, 21 august 2013

Statul va finanța din buget fluidizarea traficului pe centura Capitalei dacă nu va primi fonduri europene

Statul va finanţa din buget fluidizarea traficului pe centura Capitalei dacă nu va primi fonduri europene Soluția de durată pentru fluidizarea traficului rutier pe șoseaua de centură a Bucureștiului este construirea de pasarele, iar statul va aloca în acest sens bani din buget dacă lucrările nu pot fi finanțate din fonduri europene, în 2014-2015, a declarat premierul Victor Ponta.

"O soluție de durată pentru centură nu poate fi decât construirea de pasarele, poduri, și să punem, în 2014-2015, dacă nu există finanțări europene, să punem din bugetul nostru", a spus Ponta, în ședința de guvern.

El a anunțat că se va afla, joi, pe centura Capitalei, alături de primarul general al Bucureștiului și de președintele Consiliului Județean Ilfov, pentru a găsi soluții privind fluidizarea traficului.



Sursa:
Ziarul Financiar

Autor:
Alexandru Moise

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu