Clever Taxi: Sprijinim orice demers al Primariei pentru digitalizare și orice inițiativă de tip smart city; nu vrem ca bucurestenii sa fie împinși către un regres și limitați în alegerile de transport zilnic

Știrea a fost publicată joi, 4 ianuarie 2018, 13:12 în categoria

Clever Taxi: Sprijinim orice demers al Primariei pentru digitalizare şi orice iniţiativă de tip smart city; nu vrem ca bucurestenii sa fie împinşi către un regres şi limitaţi în alegerile de transport zilnic Propunerile făcute de Primăria Municipiului București privind funcționarea serviciului de taximetrie limitează foarte mult opțiunile utilizatorilor, iar folosirea aplicațiilor de taxi are ca efect optimizarea fluxului taxiurilor și fluidizarea traficului general, spun reprezentanții Clever Taxi, comentând recentele declarații ale primarului general Gabriela Firea.

”Noi furnizăm un serviciu de punere în legătură a șoferului cu orice client, facem acest lucru distinct de dispecerat și complementar acestuia. Oferim astfel un serviciu de e-hailing cu monitorizarea partenerilor, pentru a prioritiza siguranța utilizatorilor. Acesta este principalul motiv pentru care mai mult de 500.000 de utilizatori din Capitală ne aleg, ținând cont de o reputație care a fost construită în mult timp și cu multe eforturi. Din 2017, suntem parte a grupului Daimler Mercedes, care oferă soluții similare la nivel european, în orașe care au un trafic considerabil mai eficient”, se arată în comunicatul Clever Taxi.

Conform unei decizii adoptata de Consiliul General al Municipiului București în decembrie, bucureștenii vor putea comanda taxiuri la telefon sau online prin aplicații dar taximetriștii nu vor mai putea primi comenzile de la clienți decât prin stațiile radio deținute de dispecerate autorizate de Primăria Capitalei, decizia amenințând să scoată din business nu Uber sau Taxify - care oricum nu respectă reglementările privind taximetria susținând că nu oferă un asemenea serviciu, ci aplicațiile Clever Taxi și Star Taxi, care agregă ofertele mai multor furnizori autorizați de servicii de taxi și le permit clienților să comande o mașină direct de pe smartphone.

Rata de adopție a aplicațiilor de comandă a taxiurilor este una extrem de ridicată în condițiile în care aplicațiile le permit utilizatorilor să vadă unde se află mașina de taxi, să obțină date de identificare ale mașinii și șoferului, să îi indice taximetristului locul exact unde să vină sau chiar comunicarea prin mesaje.

Reprezentanții Clever Taxi amintesc că în clasamentul TomTom al celor mai aglomerate orașe din punct de vedere al traficului, București se află în top 5. Pe aplicația Clever Taxi, este furnizat un taxi în medie în șapte secunde, iar distanța medie parcursă între șofer și client este de 600 de metri.

”Sprijinim orice demers pentru digitalizare și orice inițiativă de tip smart city, așa cum și Primăria și-a exprimat intenția de a dezvolta în Capitală. Suntem cât se poate de deschiși pentru a ne aduce în continuare contribuția”.

De asemenea, reprezentanții Clever Taxi spun că aplicația oferă din 2014 opțiunea de plată cu cardul sau SMS, iar șoferii nu sunt nevoiți să plătească taxe și comisioane pentru un dispozitiv POS în mașină.

”Ce ne dorim acum pentru cetățenii Capitalei, utilizatori sau nu ai aplicației Clever Taxi, e să nu fie împinși către un regres și să fie limitați în alegerile lor de transport zilnic”.

În plus, Primăria Capitalei a amintit ieri printr-un comunicat că toate companiile care presteaza servicii de transport persoane trebuie sa obtina autorizatia de transport si licenta de taxi.

„Atrag atentia Politiei Locale ca trebuie sa isi faca datoria. Asa cum  recent a decis si Curtea Europeana pentru Justitie, serviciul de transport persoane prin intermediul aplicatiilor de pe internet reprezinta un serviciu de taximetrie mascat, ceea ce este ilegal. Aceste firme trebuie sa intre in legalitate si sa isi depuna documentele pentru a obtine autorizatia de transport si licenta de taxi. In acest fel, noi garantam ca masinile sunt verificate tehnic iar conducatorii auto au pregatirea necesara si comportamentul adecvat. Nu ne intereseaza si nu ne sperie campaniile de defaimare lansate la adresa Primarului General si a Primariei Capitalei, condamnam aceste atacuri, sunt nedemne si adevarul va iesi la iveala. Atrag de asemenea atentia taximetristilor cu licenta ca o pot pierde daca nu respecta regulile si legislatia existente, inclusiv ultimele masuri: plata prin POS sau online, posibilitatea rezervarii prin aplicatie online, comportament civilizat, limbaj si tinuta decente”, a declarat Elena Udrea.

In acest context, primarul general a anuntat ca acei taximetristi care nu au posibilitatea achizitionarii unei aplicatii, vor putea primi de la Primaria Municipiului Bucuresti o aplicatie pe care Compania Municipala de Management al Traficului o va finaliza.



Sursa:
Ziarul Financiar

Autor:
Roxana Rosu

0 comments :

Trimiteți un comentariu