joi, 29 noiembrie 2018

Huiduieli împotriva delegației guvernamentale la Alba Iulia: ”Rușine să vă fie”

Huiduieli împotriva delegaţiei guvernamentale la Alba Iulia: ”Ruşine să vă fie” Oamenii s-au așezat la 20 de metri distanță de delegația guvernamentală, în Piața Cetății, unde aveau loc depuneri de coroane la statuia lui Mihai Viteazul.

Cele zece persoane au strigat la portavoce ”Demisia” și ”Rușine să vă fie”.

Grupul a fost liniștit după o intervenție a janadarmilor, care au mers să discute cu protestatarii.

În drum către Piața Cetății, au mai existat câteva persoane care au apostrofat delegația guvernamentală sau au avut comentarii ironice.

Niciunul dintre membrii Guvernului nu a reacționat la scandări.

Guvernul se reunește, joi, în ședință solemnă la Alba Iulia, cu prilejul celebrării Centenarului.



Sursa:
Ziarul Financiar

Autor:
Dragos Suciu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu