joi, 28 mai 2020

Germania vrea să recapitalizeze Deutsche Bahn

Germania vrea să recapitalizeze Deutsche Bahn Guvernul german s-a angajat să recapitalizeze, dacă va fi necesar, grupul feroviar Deutsche Bahn, în cadrul căruia este acționar unic, pentru a compensa pierderile legate de pandemia de COVID-19, relatează Le Figaro.

Berlinul este pregătit să preia pierderile restante după criza coronavirusului.

Acest lucru ar urma să fie realizat prin majorare de capital.



Sursa:
Ziarul Financiar

Autor:
Catalina Apostoiu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu