4mind Benefits, un start-up fondat anul acesta care a dezvoltat o soluție prin care companiile le pot oferi, de la distanță, angajaților acces la servicii complete de prevenție și terapie în starea de sănătate mintală și well-being, a lansat abonamente individuale pentru angajați și a adăugat noi servicii, precum cele de consiliere în nutriție și parenting, accesibile în platforma BenefitOnline.ro.„Am gândit abonamentul 4mind pentru a fi oferit angajaților de către companiile în care lucrează, însă, am făcut ca aceștia să îl poată achiziționa direct. În sfera beneficiilor ce adresează sănătatea mintală și echilibrul emoțional, suntem abia la început de drum în România. Astfel, am vrut să oferim și angajaților posibilitatea de a-și achiziționa acest abonament direct”, a spus Adina Pintea, cofondatoare a 4mind Benefits.
Astfel, din platforma BenefitOnline.ro, se pot achiziționa, la prețul de 480 lei pe an, pachete de servicii de psihoterapie, consiliere în nutriție, parenting sau coaching, ce includ câte patru ședințe individuale de consiliere, acces gratuit la webinariile 4mind, acces nelimitat la asistentul virtual de wellbeing Serena și conținut online de specialitate, potrivit comunicatului de presă transmis de companie.
„Ne bucură să putem oferi celor peste 206.000 de utilizatori din platforma BenefitOnline, beneficii care să îi ajute să își păstreze echilibrul emoțional, sănătatea fizică și o bună stare psihică. Sperăm ca acest tip de beneficii să ajute cât mai multor angajați și companii, și să contribuim la creșterea gradului de conștientizare și prevenție în sfera sănătății mintale”, a adăugat Stelian Bogza, cofondator BenefitOnline.ro.
Start-up-ul 4mind a fost fondat de Adina Pintea, Eliza Stoica, Andreea Beleneș și Dan Boabeș (cunoscut pentru proiecte precum Simplus sau CityLink), în urma unei investiții de 60.000 de euro. Prezent pe piață din aprilie 2020, 4mind a reușit să pună la dispoziția a 40.000 de angajați servicii de psihoterapie și coaching gratuite.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu