joi, 14 ianuarie 2021

Continental va deschide o fabrică de electronice auto în Serbia în luna martie

Continental va deschide o fabrică de electronice auto în Serbia în luna martie Producătorul german de componente auto Continental intenționează să deschidă în martie o fabrică de electronice auto de 140 milioane de euro în Novi Sad, nordul Serbiei, notează Seenews.

Fabrica va angaja nu mai puțin de 500 de persoane.

Continental a luat această decizie în urma performanțelor excelente ale centrului R&D; deținut în Novi Sad.



Sursa:
Ziarul Financiar

Autor:
Catalina Apostoiu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu