Vă amintiți toată hârtia igienică strânsă și pusă deoparte de oameni la începutul pandemiei? Se pare că oamenii au strâns și bani împinși fiind de același factor: instinctul de supraviețuire, scrie Bloomberg.Oamenii preferă să aibă bani la îndemână atunci când riscurile percepute sunt mari.
Americanii au scos banii din depozitele la termen și au plasat mai mulți bani în conturi cu acces mai rapid.
0 comments :
Trimiteți un comentariu