![Petcu Construct, firmă de construcţii deţinută de Dumitru Petcu, a făcut afaceri de 63 de milioane de lei în 2019, minus 10%](http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1481/10387/19484907/1/constructie2772618-publimedia-shutterstock.jpg?width=150)
Compania din construcții Petcu Construct, deținută integral de omul de afaceri Dumitru Petcu, a ajuns în 2019 la o cifră de afaceri de 63 de milioane de lei, cu 10% mai mică față de anul precedent, potrivit datelor disponibile pe site-ul Ministerului de Finanțe. Profitul a urcat ușor, la 2,1 milioane de lei, iar numărul de angajați a crescut și el, până la 278.
Printre proiectele în care a fost implicată compania de-a lungul timpului se numără construcția Liceului Francez Anna de Noailles din Otopeni, a centrului comercial Mega Mall și a mai multor ansambluri rezidențiale.
0 comments :
Trimiteți un comentariu